Reklama
 
Blog | Markéta Kutilová

Kongo-tour -Série přednášek a filmů o situaci v DR Kongo

Chcete se dozvědět více o životě, válce či sexuálním násilí v Kongu? Vidět nový český dokumentární film Slzy Konga či dokument americké režisérky Lisy Jackson Kongo-hluboke ticho?Dozvědět se, jak i my Češi neseme na utrpení konžských civilistů svůj podíl? Pak přijďte na jednu z mých přednášek v rámci tzv. kongotour, které odtartovalo 19.9. v Poličce a nyní pokračuje v různých českých i moravských městech.

  Kongo-tour je série přednášek a veřejných diskusí doprovázených promítáním filmu a výstavami fotografií přibližující situaci v Demokratické republice Kongo. Má ukázat současnou a pravdivou situaci v Demokratické republice Kongo. Veřejnost má tak možnost pobesedovat s autorkou tohoto blogu novinářkou a humanitární pracovnicí Markétou Kutilovou a zhlédnout nový český dokumentární film Slzy Konga www.slzykonga.cz. Kongotour provází fotografická výstava Lenky Klicperové a Markéty Kutilové Ženy z Bunyakiri či výstava Život v Kongu Markéty Kutilové.   

 Občanská válka v Konžské demokratické republice je jedním z nejvleklejších a nejzapomenutějších světových konfliktů. Válka trvá s přestávkami již 10 let a v jejím průběhu zahynuly 4 miliony lidí. Znásilněno bylo více nezž 200 000 žen a dětí. Jedná se tak o nejhorší válečný konflikt od druhé světové války. Přes deset let se východní Kongo ocitá uprostřed válečného běsnění. Několik generací nezná nic než válku a násilí. Příčinou neštěstí země je paradoxně její bohatství – zejména zásoby coltanu, nerostu bez kterého se neobejde žádný mobilní telefon ani notebook. Jde o obrovský byznys, do něhož je zapojeno velké množství západních firem.

  Pokud i ve vašem městě máte zájem, můžete mě kontaktovat.  .

 

Reklama

Program Kongotour na listopad

5.11. Příbram 20:00, Kino

9.11. Praha, 19:00 Suchdol-budova Městského úřadu

12.11 Krnov, 18:00, Flemmichova vila

14.11 Třinec, 10:00 DDM, 18:00 Městká knihovna

20.11 Brno, 13:00 Mendelova univerzita

25.11 Jeseník, 17:00, Čajovna Brontosaurus, ZŠ Průchodní

 

na prosinec jsou zatím plánována tato města

1.12 Svitavy, 18:00 Fabrika

2.12 Sokolov, Městká knihovna

8.12 Ústí nad Orlicí, 20:00 Malá scéna